Microsoft Build 2024 Tarihi Resmen Onaylandı

Microsoft tarafından yıllık Microsoft Build 2024 geliştirici konferansının 21-23 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenleneceği doğrulandı. Birkaç gün önce, Windows ile ilgili sızıntılar paylaşan The Walking Cat’in bu tarihleri sızdırmış olduğunu da hatırlatalım.

Konferansın resmi internet sitesi tarihlerle güncellendi. Ayrıca Microsoft Developer X sayfasındaki bir gönderi de etkinliğin Seattle Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceğini doğruladı.

Konferans, Ocak 2023’te açılan Summit binasında gerçekleştirilecek. Microsoft Build’in 2024 etkinliğinin ilk kez bu konumda gerçekleştirileceği ifade ediliyor.

Şu anda Build web sitesinde bir e-posta bağlantısı var. Böylece insanlar, etkinliğe kaydın ne zaman başlayacağı ve fiziksel etkinliğe katılım fiyatlarının ne olacağı da dahil olmak üzere konferans hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler. Microsoft muhtemelen açılış konferanslarının ve bazı panellerinin canlı yayınlarını katılamayan kişiler için ücretsiz olarak sunacak.

Etkinlik esas olarak yazılım geliştiricilerin Microsoft’un önümüzdeki 12 ay için planları hakkında daha fazla bilgi edinmesine yönelik olacak. Tabii ki geliştirici olmayanların ilgisini çekecek birkaç duyuru da olacak. Microsoft, 2023’te Build sırasında ilk kez Copilot üretken yapay zeka asistanının Windows 11’e entegre edildiğini duyurdu. Build 2024 sırasında daha fazla yapay zeka tabanlı duyurunun yapılmasını bekleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x