Altın fiyatları için tarih verdi! İşte kazandıracak tavsiyeler…

Merkez bankalarının faiz indirimlerine odaklanan altın fiyatları, Fed’in faiz indirimlerini ötelemesi nedeniyle yatay seyrediyor. 

Ons altın 2 bin 40 dolar seviyesinde seyrini sürdürürken; gram altın 2 bin liranın üzerinde alıcı buluyor.

ALB Yatırım Başekonomisti Doç. Dr. Filiz Eryılmaz, altın fiyatlarında güçlü yükseliş için tarih verdi. Yatırımcılara tavsiyelerde bulundu.

ALTINDA GÜÇLÜ YÜKSELİŞ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yakın vadede ons altında yatay seyrin devam edeceğine işaret eden Eryılmaz, “Kısa vadede güçlü bir düşüş veya güçlü bir yükseliş beklemem” dedi. İkinci çeyreğin ortasından itibaren piyasanın Fed’in faiz indirimlerine başlayacağı beklentisini satın alacağını belirten Eryılmaz, bu beklenti ile beraber ons altında tarihi zirvelerin görüleceğine dikkat çekti.

Yerel seçim sonrası dolardaki güçlü bir yükseliş hareketi beklemediğini ifade eden Eryılmaz, “Gram altın, dolar kurundan değil ons altından destek alacak” diye konuştu. Gram altında güçlü yükselişlerin bu yılın ikinci yarısından itibaren başlayacağına işaret eden Eryılmaz, yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. 

“Yatırımcılar, portföylerinde altına yüzde 20-30 oranında pay ayırmalı” diyen Eryılmaz, orta ve uzun vadeli yatırımcılar için her geri çekilmenin alım fırsatı olduğunun altını çizdi. “Treni kaçırmamaları lazım” dedi.

Ons altının yıl sonu 2 bin 350 dolara kadar yükselebileceğini vurgulayan Eryılnaz, gram altında ise 2 bin 700 ve 3 bin lira fiyat aralığının görülebileceğini belirtti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x