Mustafa Sandal’dan yerel seçim bayrakları ile ilgili tepki: Vallahi yazıktır, günahtır

Şarkıcı Mustafa Sandal, 31 Mart Yerel Seçimleri gerekçesiyle sokaklara parti ve adayların bayraklarının konulmasına tepki gösterdi. Sandal, ”Ülkenin kaynaklarını böyle savurganca kullanmayalım” dedi.

Şarkıcı Mustafa Sandal, sosyal medyadan paylaştığı bir videoda sokaklara seçim bayrakları yerleştirilmesi ile ilgili tepkisini yayımlayan bir video paylaştı. Sandal, ”Her yer aday fotoğraflarıyla dolu olduğunda ne oluyor?” şeklinde tepki gösterdi.

Sandal’ın tepkisi şu şekilde:

”Vallahi yazıktır, günahtır ya, bu ülkenin kaynaklarını böyle heba etmek… yazıktır günahtır. Yer gök aday fotoğraflarıyla dolu. Olacak iş mi? Yani bir kere böyle bir yoğunluk böyle bir görüntü kirliliği, böyle bir alan doldurma… Elin bir İsveçlisi, Norveçlisi Finlandiyalısı Danimarkalısı; medeni bir yerden birileri gelse, ‘Ne ağabey bu? Erkekler güzellik yarışması mı yapılıyor burada?’ dese anlatamayız belediye seçimi olduğunu… Medeni bir ülkenin, toplumun belediye seçimlerindeki kriteri ‘hmm bu bundan daha cana yakın, bu bundan daha bir ılıman, bu bundan daha bir sempatik duruyor’ falan…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x