MİT’in operasyonları sonrasında İsrail medyası tutuştu! Erdoğan’ı hedef gösterdiler

  • Haber7 – ÖZEL

İsrail’in önde gelen gazetelerinden ‘Israel Today’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İran lideri Reisi ile görüşmesinden sonra yaptığı haberde, Türkiye’nin ‘teröristleri desteklediğini ve teröristleri içerisinde barındırdığını’ söyleyip Cumhurbaşkanı Erdoğan içinde ‘İslamcı lider’ ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı konuşmasında İsrail’i sert bir şekilde eleştirip Hamasın terör örgütü değil, kurtuluş ve mücahitler grubu olduğunu ifade etmişti. “ERDOĞAN HAMAS ÜYELERİNİ BARINDIRIYOR”

İsrael Today gazetesi yaptığı haberde, Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hedef gösterici cümleler ile eleştirdi. İşte yapılan haberden bir bölüm:

“Uzun bir diplomatik soğukluğun ardından Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler ısındı ancak Erdoğan’ın Filistinli terör gruplarının yanında yer almaya devam etmesiyle ilişkiler geriye doğru kaydı. Erdoğan uzun süredir Filistin davasının savunucusu ve hükümeti Hamas üyelerini ülkesinde barındırıyor. Türkiye terör örgütleriyle hem ideolojik hem de operasyonel düzeyde iş birliği yapıyor. Türk topraklarında çalışan teröristler, altyapı kurup İsrail’e yönelik terör saldırıları planlıyor.”

“İKİLİ İLİŞKİLER TAMİR EDİLEMEZ BİR NOKTADA”

Daha öncede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan İsrail medyası, Erdoğan’ın göstermiş olduğu tavırdan dolayı ilişkilerin tamir edilmeyecek bir kırılmanın sinyalini veriyor diyerek şunları yazmıştı:

“İsrail, ilişkilerinde 2008 yılında yaşanan krizin ardından Türkiye ile ilişkilerinin görüntüde büyüdüğünü görmüştü. İsrail, Erdoğan’ın geçmişte yaptığı tuhaf açıklamaları ilişkilerin ısınması için geride bırakmaya istekli olsa da son açıklamaları yakın zamanda tamir edilmeyecek bir kırılmanın sinyalini veriyor.”

‘Bu savaş sırasında, hatta savaşa giden süreçte İsrail hükümetinin eylemlerini eleştirmek’ ile ‘İsrail devleti ile liderinin savaş suçlusu olduğunu’ söylemenin iki farklı şey olduğunu belirten gazete, “Uluslararası ilişkilerde meşru eleştiri için fazlaca alan vardır ama bu eleştiri değil; bu, eylemlerinin hiçbir sonuç doğurmayacağını düşünen bir liderin umutsuz çığlığı. İsrail ve uluslararası toplumun ona durumun bu olmadığını göstermesinin zamanı geldi.”

BEDELİNİ AĞIR ÖDEDİLER

İsrail istihbarat örgütü Mossad’ın yakın zamanda yaptığı açıklamada; “Hamas üyeleri nerede olursa olsun yakalanacak ve cezasız kalmayacak buna Türkiye’de dahil” açıklamasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan çok net ve kararlı bir şekilde cevap vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarında; “Böyle bir yanlışa tevessül etmeleri halinde bedelini çok ama çok ağır öderler.” İfadelerini kullanmıştı.  Bu yanıttan sonra Milli İstihbarat Teşkilatının yurt içinde yaptığı operasyonlar ile Mossad’a hizmet eden ajanları tek tek avladı. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x